Lajm i hidhur, ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Zëri i njohur i radios, gazetari shumë vjeçar Shaban Arifaj, ka ndërruar jetë. Kjo është konfirmuar nga miku i tij, gazetari Sabit Ballabsni, i cili e ka bërë të ditur këtë lajm .

Nuk dihet arsyeja, por merret vesh se Arifaj prej vitesh kishte probleme shëndetësore.

Ai, prej një jete ka punuar në radio ku edhe ka qenë redaktor dhe drejtor vite më parë, shkruan “Kosovarja”.