Lajm i fundit/ Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra (Foto)

Nuk gjen qetësi toka. Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri dhe me epiqendër në qarkun e Lezhës.

Lëkundja ka qenë 2.9 e shkallës rihter dhe nuk eshte ndier per shkak te magnitudes se ulet.

Cdo gje ka shkuar mire dhe nuk ka pasur pasoja.

Muaji qe lam pas ishte i mbushur me termete ne zonen e Ballkanit duke filluar nga Greqia Bosnja Kosova apo Mali i zi por magnituda ka qen e ulet dhe pa probleme.