Lajm i fundit/ SPAK ‘Fundoset’ Ish-ministri Fatmir Mediu ja cilen dite eshte seanca e pare

Saida Dollani është gjyqtarja që do të shqyrtojë çështjen për Fatmir Mediun në Apelin e Posaçëm. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për se çështja do të shqyrtohet nga kjo gjyqtare e vetme.

SPAK kërkon revokimin e vendimit të Gjykatës së Lartë dhe rinisjen e gjykimit për ish-ministrin e Mbrojtjes për akuzën e shpërdorimit të detyrës në lidhje me ngjarjen e Gërdecit.

Ndërkohë çështja do të shqyrtohet në dhomë këshillimi.

Seanca është caktuar më datë 17 shtator ora 10:00.

E verteta nje dite do te dal.