Ky eshte pedagogu i njohur qe humbi jeten diten e sotme pasi ra nga pema e ullirit

0
2625

62-vjeçari i cili humbi jetën sot në Ksamil teksa ishte duke mbledhur ullinj, është Gëzim Redhi. Ai ka qënë pedagog në universitetin “Eqerem Çabej” në Gjirokastër, me titullin profesor doktor.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.1, Ksamil, ku Redhi ka një shtëpi të vogël për pushime verore dhe 2 rrënjë ullinj, të cilat po i mblidhte me familjarë të tjerë. Dyshohet se ai është rrëzuar aksidentalisht nga pema dhe ka ndërruar jetë.

Një ngjashme e till ndodhi edhe në Vlorë, ku një burrë humbi jetën pasi u rrëzua nga pema teksa ishte duke mbledhur ullinj.