Kryeministri Rama thellon shume kufizimet nga java tjetër, mbyllje totale që nga e premtja deri te henen ne mengjes

Nga dita premte deri diten e hene Shqiperia do te izolohet ne menyre totale nga cdo lloj gjeje.

Kete e ben publike urdhrin që mban firmën e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, sanksionohet se kjo mbyllje do të jetë për çdo javë, pa afat.

Nga e hena deri te enjten orari do te kete hapje deri ne 17:30 ndersa nga e premtja ne te diele do te jete e mbyllur gjithcka.

Sipas urdhrit do të ndalohet lëvizja e të gjithë personave më këmbë, ose me mjete motorike si motorë apo makina, duke përjashtuar rastet e veçanta të parashikuara që në mars.

Nga e hena oraret për farmacitë, marketet dhe dyqanet e tjera ushqimore është nga 05.00 deri në 17.30.