Komshia tregon se si ndodhi ngjarja kur kunati vrau motren e gruas

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Elbasan diten e sotme ku mesohet se burri ka goditur motren e gruas.

Komshia e viktimes ka tregua se si ka ndodhur ngjarja ne ato momente.

Dëgjova zhurmë. Kërkoi ujë. Kishte gjak nga fytyra. Tjetra ishte shtrirë. Ajo që nuk ishte plagosur kishte gjak nga fytyra. Dëgjova zhurma dhe dola. Kërkoi ujë, mora një kovë dhe ia çova. Gocat janë të mira, në punë të vet. Dhëndrin s’e njoh.

Ndërkohë që një tjetër fqinje tha se janë tronditur nga ngjarja e ndodhur në fshatin ku banojnë pasi vajza ishte e re, ndërsa autorin e cilësoi katil.

Nuk bërititi ajo. Mua më thirri një komshie nga dritarja e bërtiti: “Po e therin oj Dije”. I thashë nuk të dëgjoja, vec e theri dëgjova. Almën e kam parë që kalon ndonjëherë me dele. Nuk dalin fort ata. U tronditëm. Është gjynah, goca e re. Pse ai që kanë futur në shtëpi e ka vrarë? Ai qenka katil.