Kini kujdes kur jeni ne bankomate, kurre mos beni kete gabim se do ta pesoni

Hajdutet vazhdimisht krijojne mashtrime te reja qe s`kane kufizime dhe po te mendosh sa mundesi kane me teknologjite e reja, atehere mund te mendoni se cdo njeri rrezikon te jete nje viktme.

Per keto lloj mashtrimesh, shume njerez jane ankuar ne Spanje e gjithashtu Angli dhe Gjermani.

Ketu behet fjale per nje mashtrim qe iu del njerezve ne bankomate ku thuhet ‘operaconi juaj nuk eshte korrekt’. Nese del keshtu autoritetet bankare ju paralajmerojne te mos vazhdoni me.

Pasi parate e vjedhura merren ne momentin qe ngecin kur nuk del fatura dhe hajdutet ketu kane mundesi te hyjne per te vjedhur para.

Ndaj GardaCivile ju keshillon te lajmeroni menjehere Banken tuaj e te mos bini pre e ketyre mashtrimeve te famshme dhe qe shume njerez po e pesojne.