Kengetari i njjohur zbulon se gruaja e tij kishte një tumor gjatë shtatzënisë

Ed Sheeran foli për udhëtimin e tij personal duke shkruar albumin e tij më të ri, “Subtract”, në një postim në Instagram të shpërndarë të mërkurën, 1 mars.

Kantautori britanik shkroi se një “seri ngjarjesh” ia ndryshuan jetën në vitin 2022 dhe e shtynë atë të shkruante “mendimet e tij më të thella, më të errëta” në album. Një nga ato ngjarje ishte se gruaja e tij, Cherry Seaborn, u diagnostikua me një tumor gjatë shtatzënisë. Por famtmiresisht gjendja e saj eshte mire dhe cdo gje ka shkuar shume mire.

“Brenda një muaji, gruaja ime shtatzënë u tha se kishte një tumor, pa rrugë për trajtim deri pas lindjes”, shkroi ai në postim.

Çifti mirëpriti vajzën e tyre të dytë , Jupiterin, majin e kaluar. Vajza e tyre e parë, Lyra Antarctica , lindi në vitin 2020.

“Po kaloja nëpër frikë, depresion dhe ankth”, shkroi ai. “Ndihesha sikur po mbytesha, me kokë poshtë sipërfaqes, duke parë lart, por duke mos qenë në gjendje të depërtoja për ajër.