Kemal rikthehet dhe jeta e Ejlylit ndryshon, Ja ç’do ndiqni këtë javë në “Lule të vetmuara”

Eshte nje serial shume i bukur ku ndjekesit i mban lidhur pas ekranit.Dhe ata duan te dine se cfare do jape javen ne vazhdim.

Per ata qe e ndjek kjo ka nje rendesi sepse zbulon misteret e serialit gjate javes.

Ja cdo ndodhi:Ejlyl merr një letër nga Kemali dhe mëson që ai është gjallë dhe eshte shume mire. Kemal tenton t’i bëjë keq Ejlylit por ajo arrin të shpëtojë si gjithmon ajo eshte e shkathet dhe e forte.

Mesude mendon se Ejlyl ka ber dicka Kemalin dhe nuk i beson aspak atyre që i tregon e bija dhe nuk e beson fare ate deri sa te dale dicka me konkrete.

Kemal kthehet në shtëpi dhe i mbush mendjen Mesudes me gënjeshtra sic e ka ai zakon.

Ai kërkon florinjtë por dikush i ka marrë ato para atij dhe ai po perpiqet ta zbuloje.

Kemal nuk i ndahet Ejlylit dhe po e kërcënon vazhdimisht ate. Feride vendos të ndihmojë Ejlylin dhe fillon te ndjek çështjen e saj bashkë me Toprakun.
Kader kërkon prindërit e saj dhe arrin të komunikojë me të ëmën.

Nderkohe Defne kërkon me çdo kusht të hakmerret ndaj Songylit duke përhapur një lajm të rremë në shkollë.

Por për shkak të Kemalit vajzat vazhdojne të jetojnë me frikë në jetimore.

Më shumë na mbetet të zbulojmë këtë javë në episodet e reja në TV Klan, në orën 16:05.

Shikim te kendshem nga shtepia juaj.