Ja se si erdhi virusi ne Itali dhe se si po e perhap ai ate.Video

Italia nuk ka qene kurre me pare ne kete situata por ja qe ata duhet te pergatiten per nje jete tjeter dhe plot probleme.

Por ja se si u fut virusi ne Itali.Nje 38 vjeçar ka qenë në një darkë ku ka qenë dhe një mik i tij i ardhur nga Kina dhe ata kane darkuar se bashku. Por personi i dytë ka rezultuar negativ. Që do të thotë ose nuk është ai transportuesi ose ka pasur virusin dhe është shëruar. Do të jenë analizat që do të nxjerrin rezultatet se a ishte kjo histori qe ndryshoi jeten e milionave italian dhe tani pritet qe te behet gati dhe shteti Shqipytar per shkak se ne itali ka shume shqiptar dhe mund te kete ndonje infektim por deri tani ambasada Shqiptare nuk ka asnje te till per fat te mire.

Kujtojmë se deri më tani në Itali numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar në 27. Ndërsa në të gjithë botën ka arritur në 2236.

Deri tani raportohen 27 raste me koronavirus në Lombardi dhe dy raste të konfirmuara në Veneto. Dy rajonet janë në kufi me njëra tjetrën.

Autoritetet po mundohen të zbulojnë se ku është foleja e këtij virusi.

Në Lombardi dyshohet se virusi ka ardhur nga një 38 vjeçar i cili është infektuar në një darkë me një shok të tij, dhe ky i fundit kishte qenë në Kinë

Gjithçka nisi kur 38 vjeçari nga Codogno, të martën e 18 shkurtit u prezantua në spital me simptomat e gripit, por në fund të vizitës është dërguar në shtëpi. Një ditë më pas burri është rikthyer dhe është shtruar në spital deri të enjten në mbrëmje kur dhe kanë dalë analizat ku doli se ishte pozitiv me koronavirus.

Menjëherë është urdhëruar izolimi në spitalin e Milanos. Por ishte shumë vonë.

video