I fundit/ Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Një lëkundje e lehte tërmeti lekund pak çaste më parë vendin tonë.

Lëkundjet e ndjenë në zonën e Tiranës dhe të Durrësit por cdo gje ka kaluar pa probleme.

Mësohet se epiqendra ka qenë në Maqedoninë e Veriut, por për shkak të thellësisë së vogël, lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë. Tërmeti ka pasur magnitudë 3.2.

Po keshtu kete muaj eshte lekundur dhe Turqia Greqia dhe Italia por cdo gje ka shkuar pa probleme.