Sunday, September 24, 2023
HomeNEWSHumb jeten diten e sotme nga semundja e rende nje nga aktoret...

Humb jeten diten e sotme nga semundja e rende nje nga aktoret me te mire Italian

Romë, 12 qershor 2023 – Ka vdekur Francesco Nuti.

Aktori dhe regjisori i njohur ishte 68 vjeç dhe prej disa kohësh ishte i sëmurë.

I mbetur në imagjinatën per sërë filmash të suksesshëm, Nuti ishte me origjinë nga Prato.

Njoftimin për vdekjen e Francesco Nutit e ka bërë vajza e tij Ginevra së bashku me familjarët të cilët falënderojnë sinqerisht personelin shëndetësor dhe të gjithë ata që e kanë trajtuar aktorin në periudhën afatgjatë të sëmundjes, në veçanti stafin e Villa Verde në Romë.

Nje nga aktoret me brilant italian qe do te mbetet me kujtimet tona.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe