Hajduti vjedh një makinën, por kur sheh në sediljen e pasme, nis dhe bërtet me të madhe…

Kjo qe do lexoni eshte vertete nje ngjarje e pazakontë sepse kur ka ndodhur ka habitur gjithe rrjetin.

Një hajdut i dyshuar makinash u bëpapritur edhe një rrëmbyes fëmijësh te vegjel pa deshiren e tij

Kjo gje ndodhi kur hajduti pasi e kishte vënë re shoferin e vetures qe zbriti për t`u furnizuar me karburant, ai hipi menjëherë në mjetin pq shofer dhe u largua.

Mirepo gjate rrugës sapo nisi te ecte me shpejtesi, ai zbuloi se në sediljet e pasme ishte një fëmijë pesë muajsh duke fjetur ne ndenjesen e vet. Mesa duket ne ate moment hajduti sapo e vuri re “shokun e tij” të vogel në makinë, u përpoq menjehere të ndreqte situatën e krijuar rastesisht.

Keshtu ai u ndal në një pikë tjetër karburanti dhe u fut në derën e pasme të makinës, mori fëmijën nga makina dhe e la atë në dyqan

E gjithe kjo skene është filmuar nga kamerat e sigurise qe kane vene re foshnjen.

Dëshmitari okular Michelle Ashby ishte duke punuar në dyqan kur pa hajdutin që po trokiste në derë duke bërtitur qe ta merrnim atë fëmijë.

Megjithatw Policia ende po kërkon hajdutin qe dukej edhe ne kamera.