Greqia shkundet nga tërmeti/ Banorët po rrinë jashtë: S’futemi dot në shtëpi thonë..

Greqia është zgjuar me tërmet ditGfren e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter u regjistrua në Thebes, afër Thivës.

Lëkundja u ndie deri në Athinë e cila ndodhet 70 kilometër larg epiqendrës së tërmetit. Nuk raportohet për dëme nga ky tërmet i orëve të para të mëngjesit.

Por cdo gje ka shkuar mire po nje termet ka rene dhe ne Turqi diten e djeshme por cdo gje ka shkuar mire.