Gjenden 6 femra të vrara nga mosha 19 deri në 48 vjec

MEKSIKË-Pasi rrembehen 6 femra ato jane zhdukur dhe me pas jane vrare ne diten e festes se gruas.

Gratë e vrara janë:

Sandra Daniela Paredes González, 24 vjeç

Paulina Berenice Resendiz Martinez, 25 vjeç

Yoselin Daniela Zamorano Macías, 20 vjeç

Mariana Gutierrez Guzman, 19 vjeç

Rosa Maria Ramirez Ayala, 42 vjeç

Gabriela Barbosa Ruiz, 48 vjeç

Akoma nuk dihen motivet e ngjarjes por policia eshte duke punuar per te zbardhur ngjarjen.

Por si gjithmon shumica e ngjarjeve nuk zbulohen kurre.

Disa nga të afërmit e grave të vrara sigurojnë se tragjedinë e kanë marrë vesh përmes rrjeteve sociale