Flet motra e gruas qe humbi jeten: Burri e mbajti te mbyllur per 6 muaj ne shtepi

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi ne Kosovën, ku një burrë vrau gruan e tij 35-vjeçare shtatzënë në Prishtinë.

Gruaja Hamide Magashi u vra nga Sokol Halili para maternitetit në Prishtinë dhe nuk mundi dot t’i shpëtonte dot. Ata ishin martuar këtë vit, po së fundmi ishin ndarë dhe kishin probleme me njëri-tjetrin.

Motra e gruas qe humbi jeten ka treguar jashtë kamerave se për gjashtë muaj, autori e ka mbajtur mbyllur guan ne shtepi. Kjo e fundit ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Mësohet se autoritet kanë qenë të njoftuar për rastin e abuzimit ndaj gruas.

Ndërkohë autoritetet janë duke hetuar rrethanat e ngjarjes si ndodhi.