Flasin nga Infektivi babë e bir me koronavirus: Jemi ne kushte skandaloze, ndihmë!

Dy te infektuarit V.K dhe P.K. kane telefonuar diten e sotme ne redaksine e Ora News duke i kerkuar mundesi per marrjen e sherbimit mjeksor.

Pasi ata jane me virus kushtet në dhomën e Infektivit janë jo te mira, ambient tepër i ftohtë dhe ka mungesë shërbimi per ne.

Babë e bir të infektuar nga koronavirusi tregojnë se pasi kanë marrë mjekimin e parë askush nuk është interesuar më për vazhdimin e mjekimit.

Pasi djali ka marre virusin ja ka ngjitur dhe babait te tij.

Ai kishte mbërritur në Shqipëri në datën 24 shkurt dhe ka shfaqur shenjat e para.

Sipas sistemit TIMS shtetasi me iniciale P. K. dhe babai i tij me iniciale V. K. kanë hyrë nga pika kufitare e Muriqanit.

Por gjendja e tyre eshte e mire besoj se ata do behen me mire.

Per me shume shikoni videon.

Lajmi marre nga Noa