Femija 6 muajsh po flinte me nenen por humb jeten pasi bie nga krevati

0
198

ITALIL- Femija ishte duke fjetur në shtrat me nënën e tij kur u rrëzua, duke u rrëshqitur mes dyshekut dhe komodinës: kështu një foshnjë gjashtë muajshe vdiq, e mbytur .

Ngjarja ndodhi natën mes të premtes dhe të shtunës në Torino, zbulimi u bë rreth orës 5 të mëngjesit. Nena e ka zbuluar me vonese femijen kishte rende nga krevati.

Nëna e fëmijës ka thirrur për ndihmë sapo ka kuptuar se çfarë kishte ndodhur, por ishte tepër vonë. Urgjenca 112 dhe ekipi shëndetësor mbërritën menjëherë, por fatkeqësisht nuk mundën të bënin asgjë: foshnja ishte e pa jete.