Ekskluzive/ Flet vajza e pompistit që qeveria e çoi infermier në Itali: Babai ka mbaruar shkollën për mjekësi!

Ditën e sotme u shkrua në media se njëri nga personat që u dërgua në Itali për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit nuk ishte mjek në profesion por pompist në një karburant në Vlorë.Por a eshte i vertete ky lajm?Sepse po perfliet shume per kete ceshtje?

Ai quhet Qazim Ismailin, për të cilin u deklarua se nuk ka eksperiencë në mjekësi dhe deri para pak ditësh vijonte të punonte si pompist.Por ja cfare shruan vajza e tij ne redakisne e JOQ dhe ajo thote se Qazim Ismaili është mjek në profesion, dhe gëzon disa tituj.Ndaj ai ka shkuar atje per te nderuar te gjithe Shqiptaret dhe ne shqiptaret ne krenohemi me kete grup qe shkoj nga Shqiperia.

Ja cfare shkruan ajo: