E ka Mihalin djalë teze? Zv.ministri i Ramës th.yen heshtjen: O të p.ërdalë që më përziet

Pak ditë më parë, në media doli një lajmi qe thoshte se zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi dhe pronari i lokalit qe u prish te merkuren ne Porto Palermo, Mihal Kokëdhima kanë lidhje familjare.

U përfol se Koçi dhe Kokëdhima janë djem tezesh, mirëpo ndaj këtij këtyre thashethemeve, zëvendësi i Xhaçkës i ka etiketuar vetëm me një fjalë: “të p ë rdalë”.

Ai ka mohuar çdo lajm dhe ka reaguar duke përdorur një fjalor me një gjuhë të papërshtatshme për një zëvendës ministër, në komunikimin me publikun dhe mediat në reagimin e tij mbi lajmin.

Reagimi i Koçit:

Lidhur me nje lajm te p e rdale qe me perziente farefisnisht me ngjarjen “panorma” ne Qeparo:

Kur nuk ke teze, smund te kesh djale tezeje.

Nese do kisha djale tezeje do ishte myzeqar safi nga nena.

Nuk kam lidhje fisnore as me pronarin e as me turistet spanjolle.

E vetmja lidhje e imja me ngjarjen eshte drejtesia, shteti ligjor dhe interesi publik.

Shoqeria jone duhet te kete kurajo ti shohe problemet e veta ne sy, dhe jo ne cdo rast te kerkoje alibira te politika apo politikanet.

Lajmet e stilit Berisha me qytetar dixhital nuk e pastrojne, por e bejne pis informimin publik.