Dy tërme shkundin tokën, njerzit tentojnë të dalin nga ndërtesat

Dy tërmete , i pari me magnitudë 2.6 në orën 8.03 të mëngjesit dhe i dyti me 3.6 në 10 a.m, janë regjistruar në zonën Norcia ( Perugia ) nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë.

Sipas zjarrfikësve, një zhurme u dëgjua “qartë” siç u raportua nga stafi në detyrë.

Ekipi më pas doli për një inspektim në territor shkruajnë mediat italiane.

Për momentin, asnjë kërkesë për ndërhyrje nuk ka mbërritur në sallën e operacioneve.

Gjithashtu në mediat sociale është raportuar se tërmeti u ndie edhe në Marche dhe Abruzzo.

Cdo gje ka shkuar mire dhe nuk ka pasoja po keshtu dhe Turqia eshte lekundur diten e djeshme nga nje termet shpresojme qe cdo gje te shkoje mire.