Dolën të dy xhiro me motor po i mori makina para/ Dy të rinjtë që do martoheshin së shpejti

Një ngjarje=është shënuar në Greqi.

Një 20-vjeçar i quajtur Panagiotis dhe 16-vjeçarja Eletherias, kanë ndërruar jetë gjatë një aksi denti automobilistik në zonën e Kefalonias.

Sipas mediave greke, dy të rinjtë kanë qenë duke udhëtuar me motor, ku u përp lasën me një makinë, që drejtohej nga një 80- vjeçar.

Edhe ky i fundit, nuk ka mundur t’i shpëtojë duke ndërruar kështu jetë.

Pas ekzaminimeve ka rezultuar se shepjtesia ka qene shkaku i ngjarjes.