Ditët përveluese nuk kane mbaruar, Meteoalb vjen me njoftimin e papritur

Nuk kane mbaruar akoma ditet me temperatura perveluese.

Dita e premte si edhe fundjava paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta, më të dukshme në zonat malore, njofton Meteoalb.

Parashikohet që edhe java tjetër të jetë në ndikimin e motit të kthjellët duke qenë se priten sërish masa ajrore me origjinë Afrikane.

Temperaturat e ajrit do te vijojne rritje graduale ne te dy vlerat termike ditore duke bere qe termometri te shenoje ne fundjave nga 10⁰C mengjesi deri në 35⁰C mesdita.