Dimri s’paska ardhur akoma, ja surprizat e shkurtit: Po vjen i ftohti artik! Ja sa priten te jene temperaturat ne 10 ditet e para te shkurtit

Pas ketyre 2 muajve me nje dimer te lehte pritet nje i ftohte i acarte.

Ne 10 ditet e para te shkurtit pritet qe i ftohti arktik te zbres ne Europe dhe ne Ballkan e mendohet se mund te prek dhe vendin tone.

Kjo rrymë e acartë thuhet se do të sjellë edhe stuhi të forta ere dhe dëborë intensive në zonat Qendrore të Europës, si në Austri dhe Italinë Veriore ku priten reshje dëbore mbi 1.5 metra lartësi.

Ashtu sic thote edhe shprehja ku thuhet se dimri nuk del pa dimer, ne na ngel vetem te presim qe moti te behet me i ftohet deri ne javet e para te shkurtit.