Detaje te reja.Mesohet shkaku pse djali vrau nënën e tij.

Janë zbuluar detaje të reja pse ndodhi ngjarja e rëndë në Pejë ku djali ka vrarë nënën e tij duke ja prerë kokën me thikë.

Konflikti ka nisur pasi nena e tij është berë shkak që ai të ndahet nga bashkëshortja e tij.

I riu ishte i martuar me një grua nga Komuna e Gjakovës por kjo qëlloj fatale për të.

Hyrije Hyseni ishte nënë e dy fëmijëve, ajo kishte dhe një vajzë më të vogël, e cila është infermiere në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Sipas burimeve mesohet se shkak mund te kete qene ndarja nga gruaja e tij e dyte, ngjarje per te cilen ai akuzonte nenen e tij si fajtore.

Hetimet jane duke vazhduar dhe pritet te beet ekzaminimi nga psikiater forensik