Detaje të reja. Ja dyshimet pse kunati mund ta ketë vrarë kunatën e tij

0
555

Detaje te reja nga ngjarja ku kunati vrau nusen e te vellait. Thuhet se kunati Roland Sinani kishte probleme mendore dhe kishte kohe qe nuk i pinte ilacet edhe pse prinderit e keshillonin qe ti pinte.

Prinderi Ronaldit jane shprehur ne nje insterviste ku kane thene qe ai nuk i duronte dot zhurmat ne shtepi. Ditet e fundit Ronaldi ka qene shume i acaruar dhe dyshohet se ai ta kete bere kete veper nga te qarat e femijes ne dhomen e gjumin. Pasi Migena nusja e vellait po flinte me femijen 2 vjec ne krevat. Ditet e fundit femija 2 vjec ishte me temperature dhe i semure dhe kjo mund te ket qen shkak i ngjarjes. Megjithate policia do te jap dhe versionin e plote te ngjarjes.

Ndersa Erjoni bashkeshorti i Migenes ka treguar ne polici se kam pasur konflikte me vellain pasi cifti ka dashur te jetoje ne nje shtepi tjeter por autori i vrasjes nuk e pranonte kete gje.

.