Dashuria nuk njeh moshë, çifti ka diferencë prej 28 vitesh dhe janë shumë të lumtur

Dashuria nuk është diskriminim, pavarësisht moshës apo vendit ku jeton

Frazën se “dashuria nuk njeh moshë”, e kanë dëshmuar më së miri një çift i cili ka 28 vite diferencë me njëri tjetrin. Vështrimet e njerëzve janë nga më të çuditshmet pasi ajo është një modele ndërsa ai një 54-vjeçar që drejton motorra për personat me aftësi ndryshe.

Mason Reese është 54-vjeç ndërsa e dashura e tij Sarah Russi, 26-vjeçe. Ata ia shprehën dashurinë njëri tjetrit vetëm një javë pas njohjes.

Burri 54-vjeçar nga New York-u tha: “E vërteta është se unë nuk e shihja veten si mashkull që mund ti bija në sy. Kur e shihja sa e bukur ishte, nuk mendoja se do të dashurohej me mua. Kur shfaqi interes për të qenë në një lidhje dashurie me mua, u habita si cdo njëri prej jush.”

Ai është shprehur se shumë njerëz e kanë pyetur nëse ata janë bashkë për para.

Modelja theksoi se: “Jam shumë e lumtur me Mason. Nuk kam nevojë të jem me të për para”.

Ndërsa Mason shtoi: “Sarah nuk më ka kërkuar anjë cent, madje më blen shumë dhurata të bukura”.

Leave a Reply