C’po bëhet kështu? 3 tërmete të njëpasnjëshme ne vendin fqinj, ja magnitudat dhe epiqendra

Nuk ka qetësi për shtetin grek që prej ditësh po lekundet nga tërmetet.

Ditën e sotme 3 lëkundje të njëpasnjëshme janë regjistruar tre kilometra në lindje – verilindje të Tebës, me një thellësi fokale prej 10.4 km.

Mësohet se tërmeti ishte 3.2 Rihter.

Tërmeti i dytë, 3.5 Rihter, ndodhi 3 km në lindje të Tebës dhe me një thellësi fokale prej 11.3 km.

Por cdo gje ka shkuar pa probleme.Kete muaj eshte lekundur Turqia dhe Greqia nga termete te ndryshem por fatmiresisht nuk ka pasur probleme.