Bllokohet nje avion me 300 paasagjerë ne bord: Në karantinë ose kthehuni në Itali!

Rritet cdo dite numri i te prekurve ne Itali.Tashme Italia eshte vendi i trete ne bote per numrin e te prekurve.Ndaj cdo gje atje po ndryshon.

Keshtu ka ndodhur dhe me një avion me plot 300 pasagjerë i Alitalias i cili është bllokuar nga autoritetet e ishullit Mauritius pasi ka zbritur në tokë.Pasagjeret nuk e kane pritur kete gje por atyre i eshte thene qe te futen ne karantine.

Mediat italiane bejn me dije se pasagjerët nuk janë lejuar të zbresin nga avioni duke iu theksuar se duhet të pranojnë të futen në karantinë nje here për disa kohë ose të kthehen direkt mbrapsht për në Itali pa zbritur fare.Pasi Italianet shikohen si njerez qe perhapin virusin.

Italia është duke u përballur me krizën e koronavirusit, e cila shpërtheu menjëherë brenda pak ditësh duke prekur të paktën 165 persona.Numri po rritet cdo dite dhe shpresojm te kemi nje shprese qe virusi te largohet.