Bëri gishtat me pështymë dhe preku ushqimet në supermarket, ja cfare i ndodhi me pas 20 vjeçarit

Nje djale 20 vjec nga Britania e madhe eshte ndaluar nga policia pasi ka bere me peshtyme disa ushqime ne supermarket.

I riu ka hyre ne supermarketin Lidl, ne Dorset Angli, i veshur me maske dhe doreza ne oren 02:00 te se premtes.

Mirepo nga kamerat e sigurise eshte vene re se ai ka ulur masken dhe pasi ka lepire gishtat me peshtyme ka ferkuar ato ne ushqime.

Mesohet se ai do te dale para Gjykates se Magjistratures Weymouth edhe pse me pas ishte zbuluar testi i tij qe kishte dale negativ dhe s`kishte simptoma.

KJo mase sigurie vjen 1 jave pasi kishin ndalur nje burri qe ihste kollitur qellimisht ne fytyre te mjekut. Gjithashtu tjeter burri ne Angli nje dite me pare kishteyre oficerin e policise .

Njerezit te ndergjgjesohen sepse masat po shkojne deri heqje lirie per shkelje te rregullave