Babai shperthen ne lote pasi humbi te bijën dhe dhëndrin nga tërmeti dhe vazjen nuk po e gjen dot

Ndërsa u gjet trupi i 32-vjeçarit Miraç İlhan, i cili mbeti në rrënojat e ndërtesës së shkatërruar Rezidenca Rönesans në Hatay, e cila u godit nga tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş, pritet rezultati i testit të ADN-së për gruan 30-vjeçare Esra İlhan.

Rezultati i ADN-së pritet për Esra İlhan, e cila nuk u gjet dot pas tërmetit

Babai i Esra İlhan, Battal Kerzi, i cili jeton në Eskişehir, u tha gazetarëve se ata kishin pritur me shpresë që nga 6 shkurti, por nuk mund të arrinin një rezultat për vajzën e tyre.

Kerzi tha se dhëndri dhe vajza e tij jetonin bashke.

Varrimi i dhëndrit është bërë, por vajza ime është ende e humbur, jemi në pritje. Jemi në pritje të analizave të ADN-së. Shpresoj të gjejmë trupin e saj. Shpresa jonë është zhdukur. Çfarë mund të them tjetër… Ata kanë jetuar atje. Aty ishte dhëndri im, toger Miraç İlhan. U gjet kufoma e dhëndrit, të paktën ta gjejmë trupin e vajzës. Unë nuk dua asgjë tjetër.

Trupi i dhëndrit tim u gjet nga testi i ADN-së. Lajmi erdhi dje. Varrimi i tij do të bëhet të hënën. Edhe unë po mendoj të shkoj atje sonte. Që në ditën e parë I kërkuam spitale, kudo, por nuk i gjetëm.tetova.com