Arbana Osmani përlot me rrëfimin për sëmundjen e rëndë të mamasë/ Ja c’po ndodh me të…

Prej 3 vitesh i është besuar një nga programet më të ndjekura nga publiku, një program i cili trajton historitë e rralla, por edhe të përditshme të njerëzve që ndoshta i shohim apo takojmë çdo ditë, por nuk e dimë se ç’barrë mbajnë mbi supe.

Dhe duhet thënë që jo vetëm e ka moderuar me sukses, por Arbana Osmani është bërë akoma më e dashur për teleshikuesit pas emocioneve të forta që përcjell me “Dua të të bëj të lumtur”.

Mbrëmjen e djeshme u trajtua historia e Blerinës, mamasë së tre fëmijëve e cila përveç vësht/irësive ekonomike, i duhej të përballej edhe me tum/orin.

Vajza e saj e madhe Iljada i ishte drejtuar programit për t’i shprehur nënës së saj dashurinë dhe për ta bërë të lumtur.

E prekur nga historia e tyre, Arbana ndau me publikun sëmundjen e rë/ndë të mamasë së saj, kur ajo ishte shumë e vogël.

Ajo tregoi se si ishte ndjerë gjatë asaj periudhe dhe i kërkoi Blerinës që t’i premtonte fëmijëve se nuk do të largohej kurrë.

“Nëna ime u diagn/ostikua me ka ncer. Mbaj mend që isha shumë e vogël në atë kohë dhe e vua jta shumë atë gjendje të nënës sime.

Unë doja të dëgjoja vetëm një fjalë prej saj, doja të më thoshte që do ishte mirë dhe që do luftonte për ne, këtë dua t’i thuash edhe ti vajzës tënde që ke përballë, fëmijëve të tu”,- u shpreh Arbana.