A do përfundojë pas hekurave Berisha/ Reagon Aktori Jul Deda: Gjithmonë i hedhin…

Julian Deda është shprehur i zhgënjyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi ish-kryeministri Sali Berisha u shpall non-grata dhe ufut në listën e zezë të DASH. Në një postim në rrjetet sociale, Deda shkruan se regjimet e egra gjithmonë kanë tentuar t’i hedhin ben zinë zj arrit.

“Historikisht keshtu kane vepruar regjimet e egra, gjithmone kane tentuar t’i hedhin benzine zjarrit,”- shkuan Deda.

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpall non-grata sot nga Departamenti Amerikan i Shtetit bashkë me familjen e tij.