A do dalim kete fundjave, ja pergjigja e Kryeministrit Edi Rama

Kryeministri Edi Rama gjate nje komunikimi onlineka thene se edhe kete fundjavë shqiptarët duhet te qendrojne të izoluar në shtëpite e tyre per shkak te gjendjes se veshtire qe po kalojme, në kuadër të masave për koronavirusin.

Ndaj duhet te bejme durim dhe pas durimit shpresojme qe ne cdo jave te kemi lajme te reja per te hapur shqiperine perseri.

Ja se si shprehet Kryeministri Edi Rama“Siç ishte të shtunën dhe të dielën e kaluar, të gjithë do të jenë në shtëpi, pa përjashtim, përveç atyre që janë të lejuar në ato punë për të shtunë dhe të diel. Jemi në një situatë shumë pozitive, por situatë është e përmbysshme sa hap e mbyll sytë”, u shpreh kreu i qeverisë.

Shpresojme qe ne javet ne vazhdim te marrim lajme te mira dhe nje hapje me shume te kohes.