80-vjeçarja: Mezi pres qe të martohem me 35-vjeçarin, ai nuk më do për paratë eshte shume i sinqerte

Dashuria nuk njeh moshe thote nje fjale e urte popullore keshtu ka ndodhur dhe me kete cift simpatik dhe kaq te cuditshem si ne filmat me fantashkence.

Një 80-vjeçare ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjeç por Britanikja është 10 vite më e madhe se mamaja e egjiptianit dhe kjo po i cudit te gjithe mediat britanike ku te gjithe flasin per kete cift.

Iris Jones ra në dashuri me Mohamed Ahmed Irbriham pasi u njohën në Facebook dhe ata kane shume kohe qe shkruajne bashke. Pasioni e përfshiu menjëherë për egjiptianin e papunë dhe pas katër ditësh vendosën të martohen në Kajro per nje jete te re, por nuk kishin letrat e duhura.

Irisi insiston se i dashuri i saj nuk e ka mendjen te paratë e saj. Ajo shton se qëllimi i tij nuk është pasaporta britanike.

“Ai më ka thënë se është gati që ta tregojë këtë përmes një marrëveshje paramartesore,” thotë britanikja.

Ata jane te lumtur bashke dhe duan te jetojne bashke.

Për momentin ajo jeton me një pension. Ish-pastruesja ka në pronësi një shtëpi me vlerë 220 mijë sterlina. Mohamed thotë se nuk i interesojnë paratë. Sipas tij, lumturia nuk blihet me paratë.

Por me e cuditshmja eshte se egjiptianit nuk i interesojne parate dhe se nuk do tia di per to tani te shikojme se si do shkoje historia e tyre ne vazhdim.