Makarona me dy salca

Përbërësit:

250 gr makarona

2 lgj vaj ulliri

1 thelb hudhër

200 ml pure domate

2 lgj salcë domate

2 lgj salcë xhenoveze

Kripë

Përgatitja:

Vendosim tenxheren me ujë për të zier. Shtojmë kripë, makarona dhe i lëmë të ziejnë për 7 minuta. Ndërkohë vendosim tiganin me 2 lugë gjelle vaj, 1 thelb hudhër, purenë e domates, 2 lugë gjelle pesto xhenoveze dhe i përziejmë së bashku duke shtuar dhe pak ujë nga makaronat. Largojmë makaronat, i kullojmë ato dhe i përziejmë në tigan me 2 salcat e përziera. I shërbejmë të ngrohta.

Leave a Reply