70 vjecarja cudit boten. Sjell ne jete femijet binjak

Nje lajm i tille ka cuditur te gjithe boten diten e sotme ku mesohet se gruaja 70-vjeçare në Uganda ka lindur binjake.

Ajo mbeti shtatzen me anë të fertilizimit in vitro. Ajo quhej Safina Namukëaya dhe eshte gruaja me e vjeter ne Afrike qe sjelle ne jete femije.

Mjeket raportojne se lindja shkoi shume mire dhe ishte me nderhyrje cezariane.

Gjendja e femijeve dhe nenes eshte e mire edhe pse nena kishte pasur komplikacione dhe vështirësi gjatë shtatzënisë.

Lajme te tilla japin shprese per te gjithe ata cifte qe nuk kane ende nje femije. Shiko.news