45 vjecarja zvogeloi stomakun te Turqi. Shikoni cfare i ndodhi disa dite me pas

Një grua po lufton për jetën e saj pasi një operacion i pakujdesshëm në stomakut e saj ne Turqi.

Pinky Jolley, 45, udhëtoi për në Stamboll për procedurën në nëntor, ku iu hoq 85% e stomakut por pas komplikimeve të rënda mjekësore ajo ngeli ne karrike me rrota.

Mjekët në Mbretërinë e Bashkuar e këshilluan gruan diabetike që të dobësohej dhe te kishte me shume kujdes per trupin e saj te shendosh.

Pinky, i cili është i papunë, mblodhi shpejt mbi 2,000 £ dhe fluturoi në Turqi dy muaj më vonë për operacionin.

Megjithatë, kur mbërriti për herë të parë në klinikë, ajo filloi të mendojë për vendimin e saj kur kuptoi se stafi ‘mezi fliste anglisht’, por tha se ndjeu se duhej të vazhdonte me operacionin. Pas një operacioni dy-orësh, ajo vuajti nga komplikime të shumta, duke përfshirë dhimbje të forta barku, të vjella dhe dehidrim.

Vetëm katër ditë më vonë, Pinky u kthye në shtëpi në Wirral në dhjetor 2022, ku mjeku i saj i përgjithshëm e nxiti që të vizitonte menjëherë spitalin. Një skanim urgjent e nxorri ate me probleme ne stomak.

Pinky tha: “Ndihem e mashtruar dhe e mërzitur që diçka që kishte për qëllim të më ndihmonte më ka shkaktuar kaq shumë vuajtje. Kam humbur disa kile në katër javë sepse stomaku im është i vogël.

Tashme gjendja ime eshte e veshtire dhe mjeket ne Britani i duhet shume pune per ta rikuperuar.“Kam humbur kaq shumë peshë, por nuk doja të ndodhte kështu”.