35 vjecarja shkon ne tualet por papritur lind femije. Video

Ariel 35 vjecare pas 6 djemve tashme ishte shtatezene serish dhe kishte planifikuar nje lindje ne pishine uji.

Zonja tregon se rreth ores 2:30 te mengjesin ajo njoftoi mamine se i plasen ujrat por ajo e kishte qetesuar duke thene se jemi thjesht ne fillim dhe nje nate e gjate e priste. Keshtu ajo vendosi te mos e zgjonte me kot bashkeshortin qe ishte duke fjetur ne dhomen tjeter.

Por fatmiresisht Majkell 36 vjec, e degjoi Arielin qe po renkonte matane dhe i shkoi ne ndihme. Me tej u mundua te vinte pishinen me uje por ishte e kote pasi lindja kishte filluar.

“U ula në tualet sepse mendova se duhej të bëja jashtëqitjen”, kujton Ariel. “Pastaj kuptova se po lindja fëmijën”.

“Unë thjesht zgjata duart e mia dhe e kapa atë,” thotë ajo e habitur nga e gjithe ngjarja.

Mila erdhi në jetë më 4 dhjetor 2021, duke peshuar 4 kilogramë. Ajo iu bashkua vëllezërve të mëdhenj, Michael 11 vjeç, Gabriel 10, Ludas 8, Levi 7, Zion 5 dhe më i vogli Ari 2 vjeç.

Nëna tregon : “Mora foshnjë në duar dhe e mbajta rreth pesë minuta mbi mua duke i parë fytyrën pa presionin e shikimit të gjinisë. Padyshim që mendova se ishte një djalë sepse dukej si të gjithë djemtë e mi. Kështu që ishte një habi kur pashë që ajo nuk ishte djalë!”

“Jam shumë e lumtur që u filmua në kamera,” thotë Ariel dhe Pamjet janë parë më shumë se 25.7 milionë herë ne Today.com.

“Çfarë momenti i mahnitshëm. Në fytyrat tuaja…dukej nje dashuri e paçmuar dhe totale!” shkroi dikush në komente.

Perktheu M.C.
shijejete.com