29 vjecarja me 7 femije, ja si ia del ajo per t`i ven ne gjume keto dite ne karantine

Ajlin Alfredaj ishte e ftuar live ne emisionin “Ftese ne 5” nga Bieta Sulo e cila kete here ne nje transmetim direkt nga shtepiae saj.

Ajo banon ne Tropoje dhe ka dale ne vidjo live bashke me 7 femijet e saj dhe me bashkeshortin.

Nje nene e lumtur dhe me nje ambjent plot gjalleri, Ajlin tregoi se ditet e karantines dhe izolimit ne shtepi ajo dhe familja e saj po i kalojne shume mire dhe ajo ka treguar se ka pas shume ndihme edhe nga i shoqi.

Megjithate kur Bieta e pyeti a po lodhet, ajo pranoi se ka veshtiresi te kontrollohen te gjithe e madje tani qe rrine ne shtepi s`kane ku nxjerrin energjine.

Mirepo ajo zbuloi sekretin qe i lodhte ata per ti vene ne gjume shume kollaj, me lojen e njohur ‘vigani-shkurtabiqi’ ata lodheshin aq shume sa nuk rrinin as ne kembe.

Ndersa per menyren e te ushqyerit dhe gatimin Ajlin tregoi se per te mjaftonte qe femijet te merrnin vlerat me te mira ushqyese te veza, qumeshti,gjalpi, mishi frutat e perimet dhe nuk u vinte menu, pasi vete femijet e zgjidhnin cfare donin te hanin.

Ndersa pyetjes se fundit te Bieten se a e keni menduar nje femije te 8-te, Ajlin preferoi te linte bashkeshortin per tu pergjigjur dhe ai u shpreh i lumtur me kaq dhe tha se “kemi femije boll dhe jemi mire keshtu si jemi”.