27 vjecarja lind 9 femije dhe cudit te gjithe. I duhen 15 litra qumeshte ne jave me i ushqu

Një nënë është kthyer në shtëpi në Mali me nëntë foshnjat e saj – të gjitha të lindura në të njëjtën kohë – pasi kaloi 19 muaj në një spital të Marokut.

Halima Cissé, 27 vjeç, sigurisht që i ka duart plot me fëmijët e saj, të parët e dokumentuar në botë që nuk janë çift.

Halima tha se nëntë fëmijët e saj kërkojnë deri në 45 ndërrime pelenash në ditë dhe pinë 15 kg qumesht në javë.

Babai krenar Abdelkader Arby tha se çdo fëmijë ka treguar një personalitet dhe zakone unike.

Ai tha për BBC : “Disa janë të qetë, ndërsa të tjerët bëjnë më shumë zhurmë dhe qajnë shumë. Disa duan t’i marrin gjatë gjithë kohës. Ata janë të gjithë shumë të ndryshëm, gjë që është krejtësisht normale.”

Kujdesi për ushtrinë e foshnjave është një punë më vete dhe çifti ka një orar që i përmbahet.

Abdelkader tha: “Ne përpiqemi të organizohemi: Nga ora 10 e mëngjesit, foshnjat janë zakonisht në dhomën e ndenjes ku ka një televizor.

“Ata i pëlqejnë filmat vizatimorë dhe kur e vendos atë, janë të qetë”.

Foshnjat janë bërë të famshëm në vendin e tyre të Malit, me shumë dëshirë që t’i shohin bebet e mrekullueshme me sytë e tyre.