21 vjecarja humb jetën papritur duke ngrën bukë

KOSOVE. Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Kosove ku nje vajze 21 vjecare ka humbur jeten pasi ishte duke konsumuar ushqim.

Ne kohen qe ajo po hante eshte mbytur dhe ka humbur jeten.

Ngjarja ka ndodhur ne Ferizaj ne “Shtepin e femijeve”. Ajo eshte drguar ne spital me urgjence por ka ishte shume vone.

Mjeket raportojne mbytje nga ushqimi.