Rudina Hajdari flet per here te pare per divorcin me bashkeshortin dhe mardhenien qe ka sot me te

0
44

Rudina Hajdarit eshte nje nga politikanet e reja dhe te dashura per publikun. Ajo ka qen ne fokus te mediave rreth mardhenies se saj me bashkeshortin.

Ajo eshte pyetur së fundmi në lidhje me bashkeshortin qe a jane ata bashke?

AJo eshte shprehur se:“Unë jam shprehur vetë. E kam thënë vetë që kam patur vështirësi në këtë marrëdhënie. Nuk ka asgjë të keqe të flasësh hapur. Ne kemi patur fatin dhe priviliegjin që njihemi për kaq shumë kohë me njëri-tjetrin dhe kemi një respekt të jashtëzakonshëm për njëri-tjetrin në thelb dhe për familjet tona dhe e gëzojmë këtë respekt të jashtëzakonshëm. Ja kemi transmetuar edhe gocës këtë respekt. Ruajmë një marrëdhënie shumë shumë shumë të mirë. Dhe jam me fat”, u shpreh ajo në “D-Night”.

Rudina Hajdari dhe Muçjo Demiraj kanë jetuar për shumë vite në SHBA, ku ish-deputetja ka kryer edhe studimet. Ajo la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati, Azem Hajdari në politikën shqiptare.Çifti janë prindër të një vajze 7-vjeçare, Sihanës.