Shqiptari bie nga shkallet dhe humb jete ne itali mengjesin e sotem

0
2247

Aksident fatal në punë në komunën Montecatini Val di Cecina (Piza) ku një burrë humbi jetën si pasojë e rënies nga një shkallë.

Ambulanca errdhi shpejte dhe helikopteri Pegaso, së bashku me karabinierët.

Mjeku i mbërritur në vendngjarje dhe ka dhene ndihmen e shpejte por punetori nuk arriti ti mbijetonte plageve.

Behet fjale per nje punëtor shqiptar.

Policia po operojnë në vend dhe po përpiqen të rindërtojnë dinamikën e saktë të asaj që ndodhi.

Hipoteza kryesore është se ishte një aksident në punë, edhe nëse hetuesit ruajnë ende konfidencialitetin maksimal për këtë çështje dhe po mbledhin dëshmi dhe elementë të tjerë të dobishëm për të sqaruar saktësisht se si kanë ndodhur ngjarjet.