Thursday, September 28, 2023
HomeNEWSNë Shqipëri nuk e pranuan për Miss Shqipëria ndërsa në Britani fiton...

Në Shqipëri nuk e pranuan për Miss Shqipëria ndërsa në Britani fiton ‘Miss London 2023’

Françeska Murati eshte nje nga vajzat e bukura Shqiptare qe jeton e ne Britani. Ajo eshte me origjine shqiptare-kosovare dhe eshte larguar nga Kosova 3 vjec.

Franceska kualifikuar si finaliste e “Miss London 2023”.

Ajo ka thene se:”Unë e konsideroj veten një londineze të vërtetë. I dua rrënjët e mia, jam shqiptaro-kosovare. Unë mund të flas edhe gjuhën që është fantastike, por unë jam padyshim britanike dhe më pëlqen të jem britanike. Gjithë jeta në Mbretërinë e Bashkuar dhe mundësitë që më janë dhënë këtu…, do të doja që njerëzit të dinin se sa shumë ne jemi ndihmuar dhe gjithë mbështetjen që Mbretëria e Bashkuar u jep refugjatëve, sa ndryshon jeta”.

“Kam konkurruar dikur për Miss Shqipëria, por nuk u pranova. Nuk e di arsyen, më thanë që vajzat e tjera ishin shumë më të mira”

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe