Mot i keq ne vendin tone. Shi dhe stuhi humb jeten 22 vjecari

0
360

Një 22-vjeçar ka humbur jetën pas rrëzimit të tendës së kalçetos në zonën e “Urës së Gajdarit” në Sarandë.

I riu, Amrando Kazma u godit nga hekurat e tendës së kalçetos.

Saranda u përfshi mbrëmjen e sotme nga era e fortë dhe shtrëngata me shi.

“Sot, rreth orës 20:50, në vendin e quajtur “Ura e Gajdarit”, si pasojë e motit të përkeqësuar, është rrëzuar tenda mbrojtëse e një kalçetoje sportive dhe për pasojë është dëmtuar shtetasi A. K., rreth 22 vjeç, i cili është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore.

Ne shqiperin e mesme moti eshte shume i nxehte ndersa ne Sarand moti eshte me shi dhe stuhi.