Saturday, September 30, 2023
HomeHISTORI

HISTORI

Pasi humbi te tre femijet nga semundjet e renda. Babai nderron jete nga e njejta semudje

Një baba humbi të tre fëmijët e tij nga kanceri dhe vete eshte ndare nga jeta nga e njëjta sëmundje. Regis Feitosa Mota, 53 vjeç, dhe fëmijët e tij, mësuan në vitin 2016 se të gjithë kishin sindromën Li-Fraumeni, ose...

100 vjeçarët ndajnë sekretet e tyre për një jetë të gjatë dhe të lumtur

Puna deri në moshën 99-vjeçare më mbajti të ri: Njëqindvjeçarët ndajnë sekretet e tyre befasuese për një jetë të gjatë dhe të lumtur Njëqindvjeçarët e shëndetshëm kanë qëllime, një ndjenjë komuniteti dhe pozitiviteti. Margaret Stretton, një 100-vjeçare londineze beson se...

24 vjecarja mbetet shtatzen ne menyre artificiale pasi jam e zhgenjyer nga burrat

Bailey Ennis, 24, nga Londra e Jugut, vendosi të shkonte vetëm dhe të kishte një fëmijë nëpërmjet një donatori sperme, sepse ajo ishte e dëshpëruar të bëhej nënë dhe nuk kishte dëshirë të ishte në një lidhje më me...

Dikur i çmendte vajzat me pamjen e tij, ja si duket ai sot Ranviri i Bidaait

Edhe pse kanë kaluar vite nga transmetimi i telenovelës indiane “Bidaai”, sërish publiku i mban mend shumë mirë personazhet dhe historinë e veçantë që trajtonte. Një nga rolet kryesor të këtij seriali ishte edhe Ranviri, vëllai bukurosh i Alekut...

“Familja më martoi për lekët. Burri më la për një tjetër, babai s’më hap derën” / ja pse…

Letra: Po ndahem nga burri e po dal në rrugë të madhe. Babai im nuk më pranon më në derë. Jetojmë në një fshat të Dibrës. Varfëria është e madhe. Kur më martuan nuk panë se çfarë njeriu ishte burri im, po u...

Arjan Konomi tregon përse nuk është martuar: Nuk dua të fus një njeri në shtëpi që do të më marr…

Në një moshë jo fare të re, opinionisti Arjan Konomi, duket se është ende beqar. Duke qenë personazh publik, të gjithë kanë interes të mësojnë më shumë mbi jetën personale të optimistit të njohur dhe autorit të disa librave. Ai...

Stergjyshja mbush 106 vjec por e feston me stafin e azilit te moshuarve

BRITANI-106 vjecarja feston ditelindjen dhe eshte me e lumtur se kurre pasi ajo ka kaluar mbi nje shekull jete dhe ne jeten e saj ka kaluar ne shume sfida dhe probleme. Doris Clark lindi më 12 korrik 1917 gjatë Luftës...

Drama e Kledi Kadiut: “Djali im Gabriel është i sëmurë”

Kledi Kadiu hapi zemrën dhe tregoi kalvarin që po përjeton me bashkëshorten e tij Charlotte Lazzari. Të dy patën fëmijën e dytë në gusht. Fëmija, emri i të cilit është Gabriel, megjithatë kishte probleme serioze në lindje. “Në 13...

Befason ish ambasodori amerikan: Ju tregoj pse shqiptarët rrinë në kafene

Shumë herë është folur për qëndrimin e shqiptarëve, sidomos të rinjve, nëpër kafene. Analiza të shumta janë marrë duke shpjeguar këtë fenomen që ndodh në Shqipëri. Këto analiza kanë treguar padobishmërinë e kafeneve dhe qëndrimin e kot të shqiptarëve...

92 vjecarja tregon sekretin qe duket si nje 60 vjecare dhe pa rrudha

Gjyshja 92 vjeçar eështë gjithashtu stërgjyshe e 10 nipërve. Ajo është praktikisht pa rrudha dhe njerëzit menodjne se ajo duhet të jetë në të 60-at. Pamja e gjyshes ka bërë që shumë njerëz të pyesin për sekretet e saj për t'u...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe