Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDETUrologu tregon si duhet te urinojne burrat pasi po urinojne gabim

Urologu tregon si duhet te urinojne burrat pasi po urinojne gabim

Urologu i njohur Dr.Gerald Collins ka pohuar se tek meshkujt pozicioni ulur për të urinuar është më efikasi dhe për shëndetin e tyre më i miri.

Kirurgu konsulent urologjik Dr.Collins, dha një deklaratë të fuqishme pas një sondazhi mbi mënyrën se si burrat zgjedhin të urinojnë.

Ky studim zbuloi se fshikëza mund të mos zbrazet siç duhet nëse urinoni duke qëndruar në këmbë sipas mentalitetit mashkullor.

Urologu tha se ulja është “ndoshta mënyra më efikase” për të urinuar, pasi studiuesit në Holandë zbuluan se një pozicion ulur e bën më të lehtë për fshikëzën tuaj të zbrazet më shpejt dhe më plotësisht dhe kjo është për shkak të relaksimit të plotë të muskujve të legenit dhe shtyllës kurrizore kur jeni ulur, duke e bërë më të lehtë urinimin.

Qëndrimi ulur, thotë studimi, është veçanërisht i dobishëm për ata me probleme të traktit të poshtëm urinar dhe me prostatë të zmadhuar – të dyja çështje që mund të përkeqësohen me kalimin e moshës.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe