Te marten kishte koncert humb jeten kengetari 55 vjecar

0
416

Këngëtari Krishnakumar Kunnath, i njohur gjerësisht si KK, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare.Nje nga zerat me te bukur dhe te embel.

Dyshohet se artisti ndërroi jetë si pasojë e një ataku në zemër pak orë pasi zhvilloi një koncert këtë të martë. Menjëherë kanë reaguar në rrjetet sociale fansat e tij, dhe kryeministri indian Narendra Modi.

Ai u dërgua me urgjencë në spital nga hoteli i tij pasi u rrëzua rreth orës 22:30

Mijëra fansa shkruajtën homazhe në faqen e tij në Instagram , në një foto të Kunnath-it duke kënduar përpara një turme të zhurmshme e postuar më herët gjatë ditës. Ai ka lënë pas gruan, një djalë dhe një vajzë.