Sunday, October 1, 2023
HomeNEWSTe gjithe u cuditen pse Dojna Mema i vuri djalit dy emra....

Te gjithe u cuditen pse Dojna Mema i vuri djalit dy emra. Ajo zbulon te verteten

Dojna Mema dhe Vlashent Sata i kanë vendosur dy emra djalit të tyre. Ditën e pardjeshme moderatorja zbuloi se ka sjellë në jetë djalin e saj.

Ajo postoi në rrjetet sociale një video duke mbajtur në krahë vogëlushin e saj, duke shkruar: “Mirë se erdhe në botën tonë Nolan Sata!”

Mirëpo, sot ka zbuluar se i biri nuk quhet thjesht Nolan. Duke ripostuar videon në Instastory, moderatorja shkruan: “Nolan Sol Sata”.

Nolan do të thotë kampion ose dikush me gjak fisnik. Kurse Sol, një emër neutral nga gjinia, është me origjinë hebraike.

Dy kuptimet e tij, “lutje për” ose “paqe”, do t’i tregojnë fëmijës se ata janë një bekim në jetë dhe se e bëjnë botën një vend më të mirë.

Është një drejtshkrim alternativ i Saulit, i cili ishte mbreti i parë i Izraelit në Biblën hebraike dhe në Dhiatën e Vjetër të Krishterë. Megjithatë, nuk dimë të themi nëse Dojna dhe Vlashenti janë frymëzuar nga këto kuptime kur i vendosën të birit këtë emër.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe